Nedeľa, Apríl 18, 2021
internetový obchod
0položiek v košíku
Log In

Prihlásiť

Zabudli ste heslo?

Medzisúčet: 0,00 €

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

a) Nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy zo strany kupujúceho sa nevzťahuje na prípad osobného prevzatia tovaru na adrese predávajúceho, ak je tento zakúpený priamo, bez predchádzajúcej objednávky.

b) Kupujúci, ktorý nekupuje tovar v rámci podnikateľskej činnosti, má zo zákona právo odstúpiť od kúpnej zmluvy do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. Pre odstúpenie od zmluvy v zákonom stanovenej lehote platia nasledujúce podmienky: 

  • zámer odstúpiť od zmluvy oznámi kupujúci predávajúcemu čo najskôr, spolu s uvedením čísla objednávky, dátumu nákupu a číslom účtu pre vrátenie peňazí (použite formulár na odstúpenie od zmluvy)

  • v prípade už prevzatia tovaru, zašle ho kupujúci na adresu predávajúceho (Stavekon s.r.o., Bytčická 89, 010 09  Žilina)

  • tovar musí byť kompletný, vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu a dokladu o kúpe

  • tovar zašle kupujúci doporučene (resp. doručí osobne), nie na dobierku

Pri splnení vyššie uvedených podmienok vráti predávajúci peniaze za tovar prevodom na účet, a to najneskôr do 7 pracovných dní po prijatí tovaru (avšak bežne vybavujeme vrátenie platieb v dobe kratšej ako 7 dní prevodom na váš bankový účet, cca 2-3 dni).

Pri  nesplnení niektorej z podmienok bude tovar vrátený kupujúcemu na jeho náklady.

Na všetok tovar sa vzťahuje zákonná lehota 24 mesiacov, pokiaľ nie je uvedené inak. Záručná doba 24 mesiacov je určená len pre spotrebiteľov, nie pre podnikateľov, ktorí nakupujú tovar v rámci svojej podnikateľskej činnosti (nákup na IČ). Zákazníkom, ktorí tovar používajú na účel podnikania alebo obchodu s daným výrobkom, nie je záručná doba stanovená občianskym zákonníkom. V tomto prípade záručnu dobu stanovuje konkrétny dovozca tovaru pre SR. Pre nákup na IČ poskytujeme záruku 12 mesiacov od zakúpenia tovaru.

Stiahnuť formulár na odstúpenie od zmluvy